Jakie kosmetyki samochodowe są do wyboru?

0
458

Nic tak nie cieszy oka kierowcy, jak lśniący i czysty samochód. Sprawa pielęgnacji auta niegdyś sprowadzała się jedynie do wiadra wody, płynu czyszczącego oraz porządnej szczotki, które to wcale odpowiedniej ochrony i połysku karoserii nie zapewniały. Na szczęście to już przeszłość. Dziś rynek zapewnia całą gamę profesjonalnych kosmetyków samochodowych, dzięki którym auta znowu błyszczą jakby wyjechały prosto z salonu.

Dla wielbicieli czterech kółek sprawa utrzymania sprawności i wyglądu swojego samochodu to sprawa pierwszorzędna. Serce, jakie wkładają w zabiegi pielęgnacyjne, dostrzec można gołym okiem. Na szczęście dla nich producenci kosmetyków do pielęgnacji aut wyciągają pomocną dłoń. Dzięki nim prace nad utrzymaniem wyglądu są o wiele łatwiejsze i przynoszą nadspodziewany efekt.

Do wyboru do koloru

Gdzie szukać kosmetyków? Najprościej i najłatwiej w sklepach internetowych, w których zakupy można zrobić o każdej porze i do tego nie wychodząc z domu. Przykładowe kosmetyki samochodowe to między innymi:

  • skuteczne płyny do mycia szyb, które nie pozostawiają smug,
  • płyny do połysku i ochrony lakieru, w tym do usuwania zanieczyszczeń metalicznych,
  • neutralne aktywne piany,
  • szampony do powłok i wosków o kwaśnym ph,
  • preparaty do czyszczenia i nadania połysku felgom,
  • dressingi do opon – matowe i z połyskiem,
  • kosmetyki samochodowe do czyszczenia tapicerek i skóry,
  • wielozadaniowe płyny czyszczące,
  • cała gama wosków.

Zadbaj o swój samochód jak profesjonalista

Pozostałe elementy jakie mogą się przydać podczas czyszczenia samochodu to różnego rodzaju ściereczki z mikrofibry, rękawice do mycia, ręczniki do osuszania, ale też wygodne aplikatory do wosku czy glinka do auta. W ofercie akcesoriów do detailingu samochodowego znajdują się również poręczne pędzelki do czyszczenia wnętrz, które „wcisną” się nawet w najmniejszą szparę i sprawnie wymiotą z niej wszelkie zanieczyszczenia. Dostępne są również całe zestawy, które pomogą kompleksowo zadbać o karoserie i wnętrze samochodu. Efektu pracy takimi zestawami nie powstydziłby się żaden specjalista.

Podsumowując, kosmetyków do pielęgnacji samochodów jest naprawdę wiele na rynku. Warto z nich skorzystać, bo odpowiednia pielęgnacja sprawi, że nasz samochód będzie cieszył oko przez wiele długich lat.