Wystawienie samochodu na sprzedaż w ogłoszeniach

0
601

W przeciwieństwie do handlu, sprzedaż pojazdu może zapewnić znaczący zysk finansowy. Przedstawicielstwa mają umiarkowane koszty ogólne, co zmusza ich do oferowania obniżonych wartości wymiany. Ponadto starają się utrzymać marżę zysku, jak każda firma powinna. Wydatki te są przenoszone na nabywców, którzy korzystają z wymiany swojego obecnego pojazdu na zakup nowego lub używanego samochodu. Uwzględniając kilka szczegółów, poświęcając czas i wykorzystując ogłoszenia, konsument może osiągnąć szybką sprzedaż i utrzymać nagrody pieniężne za swoje wysiłki.
Weź udział w zewnątrz samochodów
Podobnie jak w przypadku sprzedaży domu, wygląd zewnętrzny samochodu zapewni trwałe pierwsze wrażenie potencjalnym nabywcom. Umyj pojazd wysokiej jakości myjnią samochodową. Upewnij się, że z obręczy samochodów i piast kół usunięto pył hamulcowy. Usunąć nagromadzony pył drogowy z zagnieceń w nadwoziu samochodu. Zwróć szczególną uwagę na listwy dekoracyjne, zacięcia drzwi i odstępy między częściami ciała. Po umyciu samochodu osusz pojazd shammy, aby pył nie przylgnął do czystej powierzchni.
Gdy pojazd wyschnie, a powierzchnia będzie chłodna, woskuj cały samochód wysokiej jakości woskiem Carnauba. Przeczytaj uważnie instrukcję przed nałożeniem wosku Carnauba na wykończenie. Użyj małego aplikatora ręcznego, aby woskować zagniecenia i trudno dostępne obszary karoserii samochodu. Obszary te są szczególnie ważne dla wyglądu zewnętrznego pojazdu.
Mają tendencję do gumy i plastiku na zewnątrz pojazdu. Nałóż ochronę przeciwsłoneczną na wysoki połysk na profile i opony. Za pomocą aplikatora nanieś równomiernie dużą ilość produktu chroniącego przed słońcem. Powinno to usunąć matowienie występujące od słońca lub pyłu. Każdy produkt przypadkowo nałożony na wykończenie pojazdu powinien łatwo zetrzeć, ponieważ jest to świeży wosk, który chroni wykończenie.
Czyszczenie wnętrza samochodu
Użyj wysokiej jakości środka do czyszczenia szkła, aby usunąć nagromadzone pozostałości z olejków skórnych, dymu papierosowego i wilgoci, która osuszyła szkło. Oczyść przyrządy pomiarowe i inne szklane powierzchnie znajdujące się w pojeździe. Użyj środka do czyszczenia wnętrza, aby usunąć kurz z deski rozdzielczej, tablicy rozdzielczej, paneli drzwi i osłon przeciwsłonecznych. Po czyszczeniu nałóż środek przeciwsłoneczny o wysokim połysku na plastikowe części wewnętrzne.
Odkurz tapicerkę samochodową i dywany. Korzystając z przystawek do odkurzacza, sięgnij między siedzenia i drzwi. Zwróć szczególną uwagę na stronę kierowcy pojazdu w pobliżu pedałów. Użyj wysokiej jakości środka do czyszczenia dywanów, zgodnie z instrukcją, aby usunąć plamy z dywanu i tapicerki.
Oczyść komorę silnika samochodu i zajmuj się drobnymi częściami
Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają czyszczenie silnika. Wiele produktów może wymagać odłączenia akumulatora i wody do płukania części silnika. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wybranego produktu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Czysty silnik jest bardzo ważny, ponieważ konsumenci będą chcieli oglądać i sprawdzać części silnika. Po uruchomieniu silnika czysty silnik ujawni wszelkie problemy, jeśli występują. Jest to generalnie największy problem konsumenta.
Sprawdź wszystkie pasy i węże w pojeździe. Jeśli pojawi się gnicie na sucho, wymienić węże. Jeśli pasy są zgniłe lub pęknięte na sucho, wymień je. Upewnij się, że wszystkie zbiorniki płynu są pełne do właściwego poziomu. Może to obejmować mycie szyb, płyn sprzęgła, płyn przekładniowy, olej silnikowy i płyn chłodzący.
Ustal rozsądną cenę marketingową
Gdy pojazd będzie czysty i gotowy do kontroli konsumenckiej, ustal wartość godziwą pojazdu. Będzie to wymagało pewnych badań z podobnymi modelami, które są obecnie w sprzedaży. W interesie sprzedającego może leżeć przegląd podobnych pojazdów, które są na sprzedaż. Porównaj cenę i stan pojazdów. Pamiętaj, że cena marketingowa niekoniecznie jest ceną, którą sprzedawca jest skłonny zaakceptować. Wspólne zasady negocjacyjne obowiązują sprzedawcy, aby zacząć od wysokiej, a konsumenci od niskiej.
Przejrzyj wartości księgowe dla marki i modelu pojazdu. Książka Kelly Blue jest dobrze znanym i wykorzystywanym zasobem do ustalania wartości godziwej. Rozważ wszelkie modyfikacje wprowadzone w pojeździe. Modyfikacje mogą nie zostać odzwierciedlone w sugestii Kelly Blue Book.
Zbierz informacje i umieść niejawną
trasę reklamową poprzez pokwitowania i zbierz rekordy konserwacji. Konsumenci prawdopodobnie będą chcieli dowiedzieć się, co zrobiono z pojazdem i jak dobrze został utrzymany. Dzięki przygotowaniu tych zapisów wcześniej, upewni się, że pojazd został utrzymany.
Przygotuj się do podania szczegółowych informacji na temat ulepszonych funkcji lub części dostarczonych przez producenta dla modelu. Często pomijaną funkcją są urządzenia do odzyskiwania samochodów Low Jack. Niestandardowe koła, sprzęt stereo i typ silnika. Podanie tych szczegółów zwiększy wartość dla konsumentów, którzy oglądali kilka podobnych pojazdów.
Umieść reklamę pojazdu. Unikaj terminów takich jak „do wielu części do listy”. Zamiast tego wpisz „dostępna pełna dokumentacja konserwacji”. Dokładnie opisz pojazd. Wiele szczegółów można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu. Wskaż najlepszy czas na skontaktowanie się ze sprzedawcą. Konsument, który ciągle dzwoni bez odpowiedzi, może zrezygnować z próby. Upewnij się, że dane kontaktowe są dokładne, a konsumenci mogą zostawić wiadomość, jeśli nie ma odpowiedzi.